XI Katyński Marsz Cieni

Zapraszamy Was bardzo serdecznie do uczestnictwa w tegorocznym XI Katyńskim Marszu Cieni, który odbędzie się w niedzielę 8 kwietnia 2018 roku w Warszawie o godz. 15.00 wymarszem spod Muzeum Wojska Polskiego. Tak, jak co roku od 11 lat, oddamy w ten sposób symboliczny hołd oficerom pomordowanym w lesie katyńskim i innych miejscach na Wschodzie. Będziemy szli w milczeniu, ze ściśniętym gardłem przez Warszawę. Marsz nie ma charakteru politycznego, ma wymiar historyczny.

Trasa Marszu: Muzeum Wojska Polskiego – Rondo de Gaulle’a – Trakt Królewski – Plac Zamkowy – Stare Miasto – ul. Długa – Plac Krasińskich – Bonifraterska – Pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.
 
Po marszu dla uczestników (rekonstruktorów) przewidziany będzie posiłek na parkingu przy stadionie Polonii Warszawa. Marsz ma szczególny wymiar i każdy, kto szedł w nim choć raz, wie że jest on zupełnie wyjątkowy.
 
Nie zwracamy za udział kosztów przyjazdu, ani nie płacimy żołdu.
 
Tak jak w poprzednich latach Marsz poprzedzi uroczysta Msza św. w Muzeum Katyńskim w intencji zamordowanych przez Sowietów polskich żołnierzy, która rozpocznie się o godz. 11.00. Po Eucharystii będzie można zwiedzić muzeum.
 
Jeśli chcielibyście wziąć udział w tegorocznym Marszu i razem z nami nieść Cienie pomordowanych i zapalić im imienny znicz - poniżej przesyłamy podstawowe informacje:
1. Wymarsz odbędzie się spod Muzeum Wojska Polskiego o godzinie 15.00. Zbiórka dla rekonstruktorów o godzinie 13.00 na dziedzińcu Muzeum, gdzie odbędzie się odprawa oraz wydawanie imiennych intencji. O godzinie 14:15 przewidziana jest obowiązkowa odprawa przed rozpoczęciem Marszu.
2. Zapisy grup oraz intencji imiennych zbieramy do 26 marca. Jeśli zgłosicie się do nas po tym terminie, może zaistnieć sytuacja, w której nie będziecie mogli złożyć imiennej intencji, bądź nie otrzymacie wyżywienia.
3. Zapisy dla kobiet i dzieci zbieramy do 19 marca.
4. Zgłoszeń należy dokonywać mailowo na adres: kontakt@radoslaw44.pl. Pytania można kierować do koordynatora Marszu - Jarka Wróblewskiego: jarekwroblewski@op.pl bądź do Kasi Piwowarskiej katarzyna_piwowarska@wp.pl .
5. Zgłoszenie, przesłane w formularzu zgłoszeniowym musi zawierać:
• Nazwę grupy ( lub imię i nazwisko osoby prywatnej)
• Odtwarzaną formację
• Listę zgłaszanych osób
• Listę zgłaszanych intencji (jeśli chcielibyście złożyć imienne znicze pod Pomnikiem Katyńskim na pl. Zamkowym )
• Imię i nazwisko dowódcy
• Numer telefonu do kontaktu
 
 
Formularz znajdą państwo pod tym linkiem:
 
Czekamy na Was! Sprawdzajcie Wasze skrzynki mailowe oraz stronę wydarzenia na Facebooku!

Ostatnie galerie